Rolety

VÝHODY VENKOVNÍCH ROLET

  • tepelná izolace – v zimě působí rolety jako tepelný izolátor a v létě zamezují přehřívání interiéru.
  • ochrana před hlukem – rolety výrazně snižují pronikání hluku z vnějšího prostředí
  • ochrana proti vloupání – spuštěné rolety zajišťují zvýšenou bezpečnost před nežádoucími hosty
  • ochrana soukromí – rolety jsou neprůhledné, umožní Vám klidný spánek a ochrání Vás před nevítanými pohledy
  • ochrana před nepříznivými vlivy – rolety chrání Vaše okna a dveře před sluncem, deštěm, větrem a prachem
  • přirozené větrání – děrování mezi lamelami umožňuje přístup vzduchu z vnějšího prostředí

     

Venkovní předokenní rolety
Jsou oblíbeným stavebním prvkem zejména pro novostavby. Mají výborné tepelně – izolační vlastnosti a chrání Vaše okna. Hliníkové nebo plastové lamely se navíjejí do ALU – roletové skříně, na jejíž přední stěně je umístěna lignoporová deska určená k omítání.

ivos1

 

Venkovní zaomítané rolety
Jsou také jako předokenní rolety oblíbeným stavebním prvkem zejména pro novostavby a splňují stejné technické vlastnosti. Zaomítané rolety se montují nejčastěji do připraveného překladu (např. překlady LIAPOR, RONO a pod.) nebo zvenku na rám okna.

Venkovní nadokenní rolety
Se používají ve většině případů jako nadstavba plastových oken. Čtyřdílná roletová skříň z PVC se usazuje na okenní rám. Hliníkové nebo plastové lamely se pohybují v plastových vodicích lištách a navíjejí se do roletové skříně. Montáž se provádí zároveň s okny, proto je nutná konzultace s jejich dodavatelem.

alurolcompact_typy


Ovládání rolet

Rolety jsou ovládány mechanicky pomocí šňůrového či popruhového navijáku, nebo trubkovým elektropohonem s možností obsluhy místně nebo centrálně. Ovládání lze také doplnit o časové spínače, světelné senzory nebo rádiové řízení. Rolety je možné začlenit do systému centrálního řízení celého domu.

Barvy

Základní provedení je v bílé nebo hnědé barvě. Pokud chcete přizpůsobit barvu rolet odstínům oken, barvě omítky nebo Vaší představě, nabízíme Vám široký výběr z dalších barevných provedení hliníkových lamel. Plastové lamely jsou dodávány pouze ve světlých odstínech. Vodicí a koncové lišty i roletové skříně lze dodat v jakékoliv barvě dle RAL nebo s renolitovou fólií v různých odstínech (zlatý dub, mahagon apod. ).